Berlandija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berlandija

Prekrasna zelena dežela polna skritih kotickov!
 
KazaloPortálIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Rase

Go down 
AvtorSporočilo
Aranel
Administrator
Aranel


Število prispevkov : 27
Age : 32
Registration date : 27/06/2007

Rase Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Rase   Rase Icon_minitimePet Jun 29, 2007 8:37 pm

V Berlandiji obstajajo različne rase in vsaka od njih ima svojo kulturo, zgodovino in značilnosti.


Vile
Prekrasna bitja ženskega spola naseljujejo Elrimallio. Sem so se priselile pred davnimi leti, ko je Berlandija še nastajala in o njihovi zgodovini ni veliko podatkov. So ena najstarejših bitij v Berlandiji in so tudi zelo modra bitja. Obvladajo tudi magijo, njihova posebnost pa je ta da so neumrljive.
Imajo dolge svetle lase, oblečene so v prelepa svetla oblačila in njihova orožja so loki, ter posebne čarobne palice.

Ljudje
Ljudje so ena najmlajših ras v Berlandiji, toda najbolj so se namnožili in danes naseljujejo praktično vso deželo. So umrljivi in prav tako dobri bojevniki. Večinoma se borijo z meči ter z loki, vedno pa so v spopadih tudi zaščiteni z oklepi in večina ljudi vidi strast v bojevanju ter osvajanju.
Moški so večji od žensk in nosijo kratke lase, ženske pa imajo ponavadi dolge lase.

Gorothi
Gorothi so potomci škratov in ljudi, kajti ljudje so si škrati pokorili in uničili njihova domovanja, tako da se je njihovo števil ovedno bolj krčilo. Kljub temu so se med škrati in priseljenimi ljudmi začeli ustvarjati prijateljski odnosti in tako so se začele rase mešati. Gorothi so veliki sicer kot ljudje, a imajo bujne brade in lase kakor škrati, prav tako pa se najraje borijo z sekirami in kopji. So tudi dobri kovači.

Mereani
So zelo posebna in skrivnostna rasa, ki so se v Berlandijo priselili iz neraziskanega zahoda v času priseljevanja vilinov. Živijo več tisoč let njihova posebnost je tudi ta, da se vseeno na zunaj starajo in so danes večinoma že vsi starčki z dolgimi sivimi bradami ter lasmi. Živijo življenje ločeno od drugih ras in se z drugimi tudi ne družijo radi, njihov dom pa je skrivnosten otok Leion. So zelo dobri v magiji, a se ne udeležujejo spopadov.

Arieni
So ena mlajših ras poleg ljudi. Živijo na severu Berlandije, od drugih ras pa se ločijo po tem, da so višji od njih, prav tako pa imajo na telesu tudi krila, s katerimi lahko letajo po zraku ter si na tak način olajšajo pot.
So tudi bolj nezaupljivi do drugih ras, vse njihove stavbe pa so zgrajene iz stekla.
So zelo dobri bojevniki, borijo pa se z meči, kopji, sulicami in tudi sekirami.

Rognarji
Rognarji so ena najbolj čudnih ras v Berlandiji, kajti manjši so od ljudi, njihova koža pa je črne barve, oči so rumene in vsi njihovi pripadniki imajo štiri roke. Dve na eni strani in dve na drugi strani. Sem so prišli pred davnim časom in naselili Mračne gore in se najprej skrivali. Toda ko je prišel sem temni vladar, so se mu pokorili in postali veliko bolj pogumni.
So izredno hitri in spretni ter se tudi radi borijo v spopadih, njihova glavna spretnost pa je hitrost.

Ocalindi
Ta rasa se je sem priselila iz daljena zahodnega sveta v času, ko je sem prišel temni vladar. So veliki kot ljudje, imajo pa črne kapuce z železnimi maskami in železnimi rokami, tako da so celi zakriti z mrakom. Obvladajo tudi magijo in služijo izključno temnemu vladarju.
So zelo dobri v spopadih, kjer se borijo tudi z meči, njihova spretnost pa je iznajdljivost in magija.
Nazaj na vrh Go down
https://berlandija.slovenianforum.com
 
Rase
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Berlandija :: Uvod :: Sveta knjiga-
Pojdi na: